1. Az acélajtók, hasonlóan a többi bejárati ajtóhoz, kb negyedévente zsírzást igénylenek, amit legegyszerűbben WD40-nel végezhetünk el.
2. A közhiedelemmel és néhány nyílászárókereskedelmi cég hamis ígéretével szemben kültéri (tehát nem lépcsőházi) acélajtót nem lehet 60.000 Ft-ból vásárolni.
3. A garázsok nyílásából az ún. redőnykapuk beépítése veszi el a legkisebb helyet.
4. Bogárinvázió ellen100%-ban a fix keretes szúnyoghálók nyújtanak biztonságot.
5. Felejtsük el, hogy „szabvány ablak/ajtó”. Szinte egészen biztos, hogy a nyílászárós cég ajánlatkészítője méreteket fog Öntől kérni!
6. A laminált padlók felmosását semmiképp nem ajánljuk, de bármikor érheti folyadék (kiboruló pohár, virágöntözés, stb). Ennek negatív következményeitől a tömítőanyagok, például a kiváló Clickguard használata óv meg.
7. Aki redőnymotorizáláshoz műanyag redőnyt ajánl, az nem jóindulatú szakember.
8. Az Interneten keringő álszakmai javaslatokat kerülje. Ilyen például az ablakok téli-nyári üzemmódja. Erről nálunk már ITT olvashatott.
9. A beltéri és bejárati ajtók vásárlása esetén mindig kérjen tájékoztatást azok átjárhatóságáról, mert bútorait, berendezéseit ezeken keresztül fogja mozgatni.
10. Homlokzati hőszigetelést fagymentes időszakban végeznek, ne hagyja a megrendelést decemberre!
+1 Akinél Ön számla nélkül, „okosban” tud vásárolni, az adót csal. Egyáltalán nem biztos, hogy jövő héten is ott lesz, ráadásul garanciális probléma esetén sem lesz mit felmutatnia…